Vneto navijamo za naše košarkarje

Nazaj

V skupini Rožmarin smo se dobili vneti navijači slovenskih košarkarjev. Tina je priskrbela slovenske zastave in majice ter zastavice »I feel Slovenia«. Za dobro skupinsko vzdušje smo tekmo med Slovenijo in Francijo spremljali na velikem platnu in da si ne bi pogrizli vseh nohtov, smo zraven jedli kokice.

Glasno smo navijali in bili srečni, ko smo na glavni odmor odšli z dvema točkama prednosti. Že smo videli zmago ter finalno tekmo Slovenija – Amerika. Dve odlični ekipi in ves čas le za par košev razlike, enkrat za ene, enkrat za druge. Prava živčna vojna. Dve minuti pred koncem je rezultat znašal 87:85 za Francoze. V zadnji minuti srečanja je najprej met za tri točke zgrešila Slovenija, Francija pa je z zadetim metom povečala prednost na pet točk. 33 sekund pred koncem je Prepelič s trojko zaostanek zmanjšal na zgolj točko. Žal pa je blok Nicolasa Batuma preprečil zmago in napredovanje Slovenije.

Luka Dončić se je vpisal v zgodovino olimpijskih iger, saj je dosegel šele tretji trojni dvojček v zgodovini OI in prvega po letu 2012, ko je to uspelo LeBronu Jamesu. Žal pa to ni bilo dovolj za zmago Slovenije. Luka je tako po 17 zmagah v dresu slovenske reprezentance doživel sploh prvi poraz.

V soboto pa znova navijamo, tretje mesto mora biti Slovensko!